top of page

DOKUMENTY SPOLKU A PRO MÉDIA

Computer Keyboard

OTEVŘENÝ DOPIS ČESKÝCH AFGHÁNCŮ
TENTO DOPIS DOSUD PODEPSALO 56 RODIN ŽIJÍCÍCH V ČR

Jsme afghánská diaspora žijící v České republice, jež z velké části sestává z občanů České republiky, kteří zde žijí a pracují i desítky let. Cítíme, že v souvislosti s vývojem v Afghánistánu je třeba, aby zazněl náš hlas.

Talibánská vláda není nic jiného než tyranský režim, založený na násilí a potlačování lidských práv. Tato vláda představuje smrtelné nebezpečí v zásadě pro kohokoli, kdo se před ní neskloní, zejména však pro ty, kdo v posledních 20 letech spolupracovali se západní koalicí nebo jsou příbuznými těch, kdo podporovali hodnoty svobody a rovnoprávnosti.

V tuto chvíli probíhá v Afghánistánu pronásledování, genderová a etnická diskriminace a teror, zejména ve velkých městech.

Prosíme vás, pomozte afghánskému lidu v této bezvýchodné situaci. Vyzýváme Českou republiku, tj. také naši republiku, aby se zdržela těch mezinárodních akcí, jež by v důsledku podpořily Taliban. Aby naopak vyvíjela diplomatické i praktické úsilí, tedy participovala na evakuačních akcích spojenců, kteří nepřestali zachraňovat pronásledované spolupracovníky své a někdejší demokratické vlády Afghánistánu.

Na oplátku se rádi chopíme naší občanské zodpovědnosti. Jsme českým úřadům k dispozici znalostmi jazyka a prostředí, včetně poskytnutí referencí k osobám přicházejícím z Afghánistánu do České republiky (potažmo EU), případnou identifikací islamistů, naopak pomocí s integrací potřebným a zaručením se za slušné Afghánce, kteří budou nové zemi ku prospěchu, jako jsme po většinu našich životů zde byli i my.

Reading Icon

STANOVY SPOLKU

Dokument je ke stažení zde (pdf)

DOKUMENTY: News
bottom of page